Strona główna/Aktualności/REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

oddziałów przedszkolnych oraz publicznych
innych form wychowania przedszkolnego
na rok szkolny 2022/2023

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.616.2022 Wójta Gminy Gorzyce z dnia 28 stycznia 2022 roku deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 25 lutego 2022 do 3 marca 2022. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego od 1 września 2022.

Wnioski o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 4 marca 2022 do 14 marca 2022. Wniosek o przyjęcie do przedszkola składają rodzice (opiekunowie), którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego prowadzonego przez komisję rekrutacyjną w danej placówce. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze Gminy. We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce).

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego dostępna będzie na stronie https://nabor.pcss.pl/gorzyce
Aplikacja aktywna będzie tylko w wyżej wymienionych terminach.

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i jego skan lub zdjęcie wraz z wymaganymi załącznikami dołączyć do elektronicznego wniosku.

Zgłoszenie kandydata będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia deklaracji kontynuacji lub wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w formie elektronicznej lub papierowej w terminach przyjmowania deklaracji i wniosków określonych w zarządzeniu.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz