Strona główna/Przedszkole

Przedszkole

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach prowadzi dwa oddziały przedszkolne.

 Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach

Nasze oddziały przedszkolne znajdują się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach. Placówka posiada jedne z najpiękniejszych obejść. Obecnie na terenie placówki funkcjonują dwie grupy przedszkolaków. Najmłodsza z nich to Maluchy, do której uczęszczają dzieci 3 i 4- letnie, kolejna grupa to Starszaki dla dzieci 5 i 6- letnich. Przedszkolaki mają do dyspozycji duży plac zabaw z piaskownicą, duże boisko do gry w piłkę oraz mniejsze do gry w koszykówkę.

Nasze przedszkole jest kolorowe i przyjazne dziecku. Sale wyposażone są w meble odpowiednie do wieku i wzrostu dziecka, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki. W każdej sali posiadamy tablice interaktywne oraz laptopy. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne i stałe, np. kącik czytelniczy z możliwością wypożyczania książek. Możemy się również pochwalić oczyszczaczami powietrza w każdej grupie.

Przedszkolaki naszych oddziałów biorą aktywny udział w życiu środowiska lokalnego poprzez przygotowanie i udział w różnego rodzaju uroczystościach i spotkaniach.

do góry