Strona główna/Aktualności/REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2023/2024

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2023/2024

13 Stycznia 2023

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.896.2023 Wójta Gminy Gorzyce z dnia 12 stycznia 2023 roku deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 6 lutego 2023 do 13 lutego 2023.

Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego od 1 września 2023.

Wnioski o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 14 lutego 2023 do 24 lutego 2023. Wniosek o przyjęcie do przedszkola składają rodzice (opiekunowie), którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego prowadzonego przez komisję rekrutacyjną w danej placówce. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze Gminy.

 

We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce).

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego dostępna będzie na stronie https://nabor.pcss.pl/gorzyce

Aplikacja aktywna będzie tylko w wyżej wymienionych terminach.

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i jego skan lub zdjęcie wraz z wymaganymi załącznikami dołączyć do elektronicznego wniosku. Zgłoszenie kandydata będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia deklaracji kontynuacji lub wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w formie elektronicznej lub papierowej w terminach przyjmowania deklaracji i wniosków określonych w zarządzeniu.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2023-01-16 Zarządzenie rekrutacja przedszkola.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 27
Zarządzenie rekrutacja przedszkola.pdf 294.76KB zobacz
pdf 2023-02-07 Instrukcja wypełniania wniosku.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 19
Instrukcja wypełniania wniosku.pdf 869.46KB zobacz

do góry